KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246421
nr 1424 6421
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Oljemålning, Åke Johansson. Signerad. Olja på pannå, 28x23cm, yttermått inklusive ram: 37x33cm
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:27:02
100 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
Ã…ke Johansson
Läs mer om Ã…ke Johansson